VIZE – zbytečný luxus nebo užitečný nástroj

Téma, které se prolínalo posledním networkingovým setkáním „Čaj o páté“.

Tušíte, co to ta „vize“ vlastně je? Kdo by ji měl tvořit či jaké hodnoty by měla zaštiťovat?

Mnozí z nás, hlavně ti dříve narození, mají slovo VIZE spojené se slovy „plán“, „pětiletka“… spojené s dobou minulou a o ničem podobném již nechtějí nikdy více slyšet. Ovšem úspěšní podnikatelé, velké společnosti i nadnárodní korporace vědí moc dobře, k čemu vize slouží.

Otázkou leckdy zůstává, zda je firemní vize vytvořena uměle či přirozeně, jasné je, že správně vytvořená vize funguje.

Co toto mocné slovo skrývá a jak tedy ovlivňuje výkonnost firem?

Vizi si můžete představit jako hnací motor jak celé firmy, korporace, stejně tak každého člena týmu od dělníka po manažera.

Stejně jako bájná vizionářka kněžna Libuše, která vytvořila vizi města Prahy, když pravila „Město vidím veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat.“, můžete vytvořit svou firemní či osobní vizi, svůj hmatatelný bod, kterého se budete moci podržet při každém zásadním rozhodnutí, nelehkém období či firemní krizi.

Ovšem tajemství úspěšných se skrývá ve schopnosti rozpoznat, kdy je třeba změnit strategii, cestu, jak vize dosáhnout a přitom se svého cíle nepustit.

Stejně jako lektor, kouč, a odborník za slovo vzatý na holistický management, Leoš Kubíček, který vede svou firmu BCF úspěšně již 10 let a nadále ji rozšiřuje o nové zajímavé projekty a aktivity díky vlastním i firemním vizím.

08.11.2017 Překvapení se koná

... více

17.10.2017 Recenze knihy Sociální dovednosti v praxi - David Fontána

... více

24.08.2017 Virtuální realita a relaxační transformace

... více